Багато хто звик, що футбол – це прямокутне поле, двоє воріт, 22 гравця і один м’яч, але це не завжди так. Існує кілька видів футболу, де правила відрізняються від стандартних. Одним з таких є Cycle Ball, або, як його називають, велобол.

Різновиди футболу: велобол

У велобол, на відміну від звичайного футболу, грають на велосипедах, при цьому гол потрібно забити переднім колесом. Гравцям не дозволяється торкатися м’яча руками. Гра на велосипедах – це не єдина відмінність велоболу, майданчик для цієї гри організований особливим способом. Поле являє собою прямокутник, на якому розміщені ворота, за воротами, в свою чергу, повинна бути вільна доріжка шириною 50-100 см, щоб гравцям було простіше повертати і роз’їжджати.

М’яч може бути виготовлений з будь-якого матеріалу, головне щоб усередині він був заповнений м’яким матеріалом або пробкою, так як м’яч повинен важити 500-600 грамів. Тривалість велобольного матчу теж відрізняється і вона залежить від віку учасників. Юнацький – 2 тайми по 5 хвилин, юніорський – по 6 хвилин, дорослий – по 7 хвилин. Якщо по закінченню матча переможця не було виявлено, тоді додається додатковий час до 7 хвилин, якщо і за цей час не з’являється переможець, тоді виконується серія пенальті, які пробиваються з чотирьох метрів.

Різновиди футболу

Найчастіше в велобол грають дві команди, що складаються з двох гравців, кожен з яких діє і як воротар, і як польовий гравець, але буває, що в команді грає 5 або 6 гравців, тоді поле використовується більших розмірів або гра проводиться на відкритому повітрі.

Під час гри забороняється штовхання, утримування противника руками і умисний наїзд, у випадку отримання гравцем серйозної травми, після якої гравець не може продовжувати матч, команді, яка травмувала гравця, автоматично присуджується поразка, незалежно від кількості забитих і пропущених голів.

Незважаючи на те, що футболісти грають на велосипедах, не кожен велосипед підійде для подібної гри. Вимоги до засобу пересування пред’являються особливі: заборонені підніжки на колесах, співвідношення шестерень повинно бути 1:1, сідло відтягнуте назад, кермо пристосоване для гри з м’ячем переднім колесом, а кінці ручок керма закриваються пробками з гуми або дерева.

Цей вид спорту дуже популярний в Чехії, Франції, Німеччині, Італії. Чемпіонати по велоболу проводяться з 1927 року, в тому числі і чемпіонат світу.